Idealny gaz ziemny dla firmy – duale fuel oszczędzi czas i pieniądze

gaz ziemny dla firm

Prowadzenie firmy wymaga aktywności na wielu polach. Nie dziwi zatem, że właściciele przedsiębiorstw szukają najprostszych rozwiązań, które dzięki możliwości załatwienia kilku spraw naraz, pozwolą na oszczędności czasowe. Idealnie, kiedy do tego dojdzie jeszcze możliwość dodatkowego zaoszczędzenia pieniędzy. Gaz ziemny dla firmy występuje pod wieloma ofertami. W przypadku przedsiębiorstw coraz bardziej do głosu dochodzi tzw. dual fuel. Czym jest ta oferta? Dla kogo okaże się korzystna?

Czym jest dual fuel?

Dual fuel stanowi rodzaj oferty łączonej. Jest to propozycja jednoczesnego zakupu energii elektrycznej oraz gazu ziemnego. Rozwiązanie takie zostało opracowane z myślą o zoptymalizowaniu procesów firmowych, przyspieszeniu formalności związanych z nimi, a także stworzeniu szansy na odnotowanie znacznych oszczędności. Gaz ziemny dla gaz ziemny dla firmfirmy w takiej postaci, to zyskanie komfortu podczas dokonywania należnych rozliczeń. Firmy korzystające z oferty dual fuel otrzymują jeden rachunek, na którym widnieje należna stawka za gaz i od razu za prąd. Dzięki temu, istnieje możliwość dokonania opłaty jednym przelewem. Inaczej natomiast będzie wyglądała sytuacja z fakturami. Otrzymamy je bowiem dwie, osobno. Dlaczego? Wiąże się to z faktem różnych dostawców. Podmioty zajmujące się bowiem dostawą prądu, nie trudnią się dystrybucją gazu ziemnego i na odwrót.

Opłacalność oferty i jej zalety

Czy ziemny gaz dla firmy w postaci korzystnej oferty dual fuel jest opłacalny? Tak, szczególnie jeśli mowa o dużym przedsiębiorstwie, które generuje wysokie zużycie energii elektrycznej oraz gazu. Przede wszystkim, oferta łączona gwarantuje niższe stawki zarówno za prąd, jak i za gaz. Ceny są wyraźnie bardziej atrakcyjne niż w przypadku oddzielnych umów. Jest to zatem okazja, by zyskać odczuwalne oszczędności wynikające z zużycia. Druga zaleta to zyskanie gwarancji stałych stawek. Podpisując umowę dual fuel, uzyskujemy zapewnienie, że ceny nie pójdą w górę, jak to może mieć miejsce w przypadku standardowej oferty. Biorąc pod uwagę, że umowę można podpisać na czas nieokreślony, jest to duży plus w kontekście zabezpieczenia rachunków firmy przed potencjalnymi podwyżkami. Ostatnia zaleta to wspomniany już komfort rozliczeń i bardzie sprawne oraz szybsze dokonywanie opłat.