Fotowoltaika dla firm – czy to ma sens?

fotowoltaika

Fotowoltaika może okazać się doskonałą propozycją nie tylko dla klientów prywatnych, ale również dla firm, które chcą ograniczyć rachunki na energię elektryczną. Dzięki nowoczesnej technologii nawet bardzo duże firmy korporacyjne są w stanie pokryć swoje zapotrzebowanie na energię jedynie ze źródeł odnawialnych.

Fotowoltaika dla firm

W Polsce największe firmy są w stanie wynegocjować z operatorem sieci bardzo atrakcyjne ceny, dlatego też w ich przypadku instalacje fotowoltaiczne mogą zwrócić się w ciągu 20-35 lat. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku małych i średnich firm. W ich przypadku realne zyski można odczuć nawet po 8 latach od inwestycji.

fotowoltaikaDla jakich firm fotowoltaika jest dobrym wyborem?

Instalacje fotowoltaiczne bardzo często wykorzystywane są do kompensowania mocy biernej. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pojawiają się przekroczenia mocy. Fotowoltaika jest doskonałą propozycją między innymi dla fabryk, w których to pracują maszyny silnikowe. Mowa tutaj między innymi o frezarkach albo tokarkach. Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne są doskonałym wyborem również dla obiektów handlowych, które pobierają dużo energii przez 24 godziny na dobę. Mowa tutaj między innymi o chłodziarkach i zamrażarkach.

Leasing na odnawialne źródła energii

Warto wspomnieć także i o tym, że fotowoltaika jest doskonałym wyborem również dla tych przedsiębiorców, które mają za mało pozycji po stronie kosztów. W dzisiejszych czasach bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że firmy bez żadnego większego problemu mogą wziąć instalacje fotowoltaiczne w leasing. Opcja ta jest bardzo często wykorzystywana u zachodnich firm i na szczęście coraz większym zainteresowaniem cieszy się także w Polsce. Nie można zapominać także i o tym, że odnawialne źródła energii są również doskonałą propozycją dla firm, które chcą ocieplić swój wizerunek. Fotowoltaika oprócz realnych korzyści finansowych, pozwala także znacząc urosnąć w oczach potencjalnych klientów.