Jak zmienić dostawcę prądu – cenne wskazówki?

Mało osób w Polsce zdaje sobie sprawę z tego, że rachunki za energię elektryczną, można obniżyć nie tylko poprzez zmianę dotychczasowej taryfy na nową, ale również poprzez zmianę dostawcy prądu. Dzięki naszym wskazówkom i cennym poradom dowiedzą się Państwo, jak dokonać zmiany dostawcy energii elektrycznej, aby na tym nie stracić.

Na co trzeba uważać?

Poszczególni dostawcy prądu starają się przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów. Niestety nie wszystkie firmy stosują uczciwe praktyki. Przy podpisywaniu umowy warto zwrócić uwagę na różne haczyki, które mogą drogo nas kosztować. Warto dokładnie zapoznać się nie tylko z cennikiem, ale również z regulaminem. Szczególną ostrożność należy zachować przy promocyjnych ofertach, które nie zawsze są opłacalne. Niektórzy dostawcy mogą zaproponować przystępną cenę w promocji na pierwszy rok. Po tym okresie cena za energię może niestety ostro iść w górę. Warto sprawdzić także, czy na umowie nie ma żadnych kosztów stałych, które są całkowicie niezależne od zużycia prądu. Mowa tutaj przede wszystkim o dodatkowych kosztach za ubezpieczenie.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Aby dokładnie porównać dostępne na rynku oferty warto skorzystać z pomocy internetowych porównywarek. Urząd Regulacji Energetyki przygotował swoją własną porównywarkę online, dzięki której szybko będzie można przeanalizować, który dostawca może zaproponować najkorzystniejsze warunki i najniższą cenę. Dzięki porównywarkom nie trzeba przeglądać kilkunastu stron, aby znaleźć swojego wymarzonego dostawcę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Aby skorzystać z porównywarki online wystarczy jedynie podać adres swojego miejsca zamieszkania oraz przybliżone zużycie energii. Narzędzie tego typu można wykorzystać nie tylko do znalezienia najlepszego dostawcy, ale również do wyznaczenia najkorzystniejszej taryfy. W tym drugim przypadku trzeba będzie jednak pozapisywać odczyty z licznika w odpowiednich odstępach czasowych.