Audyt energetyczny od a do z

audyt energetyczny

Audyt energetyczny to specjalna ekspertyza, której głównym zadaniem jest nie tylko ocenienie, ale również zmniejszenie energii zużywanej w danym mieszkaniu. Warto wspomnieć również i o tym, że audyt może dotyczyć nie tylko całego zapotrzebowania na energię, ale również wybranego zagadnienia (np. ogrzewania, chłodzenia, oświetlenia itp).

Jakie są najważniejsze cele audytu energetycznego?

audyt energetycznyJak wspomniano powyżej głównym celem audytu energetycznego jest określenie takich rozwiązań, które w mniejszym lub większym stopniu pozwolą obniżyć rachunki za energię elektryczną. W dzisiejszych czasach niestety rachunki za prąd z roku na rok są coraz większe, dlatego też warto zoptymalizować dotychczasowe koszty za energię elektryczną. Każdy budynek jest inny, dlatego też niezbędne jest wykonanie indywidualnych audytów.

O czym należy pamiętać?

Aby zwiększyć efektywność energetyczną naszego budynku, audyt energetyczny musi być przeprowadzony przez doświadczone ekipy, które zatrudniają nie tylko najlepszych ekspertów w swojej dziedzinie, ale również posiadają niezbędny sprzęt. Jedynie specjalistyczne ekipy są w stanie wskazać najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązania. Warto wspomnieć również i o tym, że wykonanie profesjonalnego audytu to dopiero połowa drogi do sukcesu. Warto skorzystać także z usług rzetelnych firm, które pomogą nam wdrożyć zawarte w audycie rozwiązania.

Jakie są największe zalety audytu energetycznego?

Dla większości osób zdecydowanie największą zaletą audytu są oczywiście olbrzymie oszczędności, które są zauważalne nie tylko w dłuższej perspektywie. W niektórych budynkach dobrze przeprowadzony audyt pozwala zaoszczędzić nawet 25% wydatków na energię. Audyt energetyczny jest także doskonałą propozycja dla wszystkich tych osób, które ubiegają się o premię termomodernizacyjną, która przyznawana jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Audyt może okazać się także dowodem dla banków na efektywność energetyczną danego budynku, dzięki czemu można uzyskać korzystniejszy kredyt. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o ochronie środowiska, która w dzisiejszych czasach odgrywa ważną rolę.