Zakup gazu dla firmy – czy rzeczywiście warto zdecydować się na ogrzewanie błękitnym paliwem?

Obecnie jest wiele sposobów na ogrzewanie budynków. Nie brakuje również źródeł energii. Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na ogrzewanie elektryczne i gazowe, która stanowią świetną alternatywę na opalania węglem. Oba te rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy, dlatego też należy bardzo dobrze przemyśleć swoją decyzję. W większości przypadków zakup gazu dla firmy okazuje się być jednak bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż ogrzewanie firmy energią elektryczną.

Zakup gazu dla firmy – czy rzeczywiście warto zdecydować się na ogrzewanie błękitnym paliwem?

Na ogrzewanie gazowe decyduje się coraz więcej konsumentów. Na jego korzyść przemawia z pewnością bezobsługowy kocioł gazowy, który wymaga zaledwie przeprowadzenia corocznego przeglądu technicznego. Po uruchomieniu instalacji gazowej nie trzeba praktycznie niczego więcej z nią robić, gdyż działa samodzielnie bez ingerencji z zewnątrz. Możliwe jest także regulowanie parametrów pracy instalacji grzewczej. Wszystko to sprawia, że ogrzewanie gazowe jest bardzo proste i wygodne w eksploatacji. Warto również zaznaczyć to, że korzystanie z paliwa gazowego jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego, gdyż do atmosfery nie są emitowane szkodliwe substancje. Jako, że w przypadku ogrzewania gazowego znika problem z koniecznością magazynowania jakiegokolwiek opału, można zyskać więcej wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Oszczędzić można również czas, jaki trzeba byłoby poświęcić na ciągłe dokładanie opału do kotła i uzupełnianie kończących się zapasów.

O czym należy pamiętać, kupując gaz dla firmy?

Decydując się na ogrzewanie firmy gazem ziemnym, warto zacząć od zapoznania się z ofertami co najmniej kilku różnych firm. Najlepiej jest skorzystać z porównywarki cenowej. Po wybraniu interesujących ofert, można przystąpić do wysyłania zapytań ofertowych, w których to powinny znaleźć się następujące informacje: aktualna taryfa gazu, miejsce i liczba przyłączy gazu w przedsiębiorstwie, rodzaj pobieranego gazu, moc umowna i roczne zużycie gazu.

 

źródło: https://cenygazu.com.pl/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-nowa-oferte-na-sprzedaz-gazu/