Nie da się ukryć, że kraje zachodnie coraz więcej pieniędzy i funduszy przeznaczają na rozwój infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Wiele krajów to właśnie w elektromobilności upatruje ekologicznej przyszłości dla swojego kraju. Jednocześnie warto podkreślić, że stacje ładowania samochodów elektrycznych są podstawą takiej infrastruktury i nie zmieni się to chociażby w ciągu kilku, kolejnych lat. Wobec tego jak przedstawia się ich rozwój na terenie naszego kraju?
Stacje ładowania samochodów elektrycznych – czy Polska w nie inwestuje?
Dawniej w naszym kraju ciężko było znaleźć, chociażby jeden punkt, w którym można było naładować pojazd z napędem elektrycznym. Obecnie jednak- na co wskazują sami kierowcy elektrycznych pojazdów- znacznie się to zmieniło. W porównaniu do poprzedniego roku można odnotować około 12% wzrost, jeśli chodzi o zamontowanie nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w naszym kraju (więcej informacji znajdziesz na E.ON). Tak naprawdę wszystko to powinno napawać nas dość dużym optymizmem. Widać wyraźnie, że nasz kraj nie chce pozostawać w tyle i z chęcią inwestuje w infrastrukturę przystosowaną do ładowania pojazdów elektrycznych. Być może wynika to z ogólnego zwrotu w stronę ochrony środowiska naturalnego?
Jak przedstawia się ilość stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce?
Ogólna liczba stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce wynosi na ten moment dokładnie 2190 stacji. Są to dane pochodzące z końca maja 2022 roku. Oczywiście warto zaznaczyć, że do mają 2022 w Polsce przybyło aż 36 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Większość z nich stanowią punkty ładowania prądem zmiennym, zaś niewielki udział w tej infrastrukturze mają również stacje do ładowania prądem stałym. Można jednak z dość dużym optymizmem spoglądać w przyszłość, szczególnie że rządzący krajem obiecali kolejne inwestycje, które mają poprawić rozwój elektromobilności w naszym kraju i wznieść ją na wyżyny.