Elektromobilność w Polsce – rozwinięty rynek czy posucha?

elektromobilność

Elektromobilność rozwinęła się w ostatnich latach w znaczący sposób i na pewno przyczyniła się do tego promocja zielonego ładu. Jest to najczęściej podnoszony argument przez zwolenników tego rozwiązania, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że są wady elektromobilności. Wydaje się, że w Polsce nie jest to jeszcze popularne rozwiązanie, przynajmniej jeżeli chodzi o samochody. Jak obecnie wygląda stan elektrycznych pojazdów w naszym kraju? Sprawdziliśmy to i zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Samochody elektryczne

Nie da się ukryć, że jest to coraz bardziej biorący rynek jeżeli chodzi o motoryzację. Ludzie zdecydowanie zauważyli, że mają ogromny wpływ na kształtowanie środowiska i jednym z warunków zielonej planety jest przemieszczanie się po mieście za pomocą pojazdów, które nie generują spalin i właśnie odpowiedzią na to są samochody elektryczne. Elektromobilność w Polsce nie jest na takim poziomie, jak w państwach zachodnich, ale i na naszych drogach coraz częściej możemy zobaczyć samochody napędzane energią elektryczną, natomiast trzeba powiedzieć sobie, że też są wady takiego rozwiązania. Największą jest wydajność akumulatora, który z pewnością nie będzie wystarczający na długie wojaże i trzeba ładować pojazd wielokrotnie, a koszty ładowania na stacji nie należą do najmniejszych.

Skutery elektryczne

Częścią elektromobilności w Polsce są również skutery, które notabene są coraz bardziej popularne, bo choć i tak one od zawsze były na polskich drogach, to jednak za sprawą zewnętrznych firm, które udostępniają swoje produkty każdemu, kto tylko chce przejechać się parę kilometrów miejskimi szosami, można sprawić sobie przyjemną niespodziankę. Jest to rozwiązanie, które jest stosowane przez dostawców jedzenia i tym samym firmy przyczyniają się do czystego środowiska. Trzeba pamiętać, że skutery sprawdzają się lepiej, aniżeli pojazdy, bo zazwyczaj pokonujemy nim krótkie odcinki tras i przede wszystkim akumulator wytrzyma zdecydowaną większość wycieczek. Wydaje się, że będzie to opcja, z której w przyszłości będzie korzystać coraz więcej osób.